Przejdź do treści

Plisy

Plisy okienne (rolety plisowane)

Plisy zyskują coraz większą popularność poprzez swoją prostotę obsługi, oraz bezawaryjność. Produkt ten, dzięki bardzo bogatej kolekcji tkanin, możemy dopasować kolorystycznie niemal do każdego pomieszczenia.

W naszej ofercie posiadamy wiele modeli plis okiennych, co sprawia że jesteśmy w stanie zamontować go na prawie każdym oknie na różne sposoby (bezinwazyjnie lub na kątownikach, na oknach o nietypowych kształtach, oknach dachowych (połaciowych). Wybierając jeden z wielu modeli plis okiennych (rolet plisowanych), dostępnych w ofercie naszej firmy, wybierasz połączenie unikatowego designu, wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny. Nasze plisy okienne (rolety plisowane) montujemy na terenie Warszawy i okolic. Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa przy wyborze lub montażu rolety plisowanej, skontaktuj się z nami. Specjaliści z Roletmistrz.pl udzielą Ci profesjonalnego wsparcia na każdym etapie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Co warto wiedzieć:

Plisy standardowo montowane są w świetle szyby do listwy przyszybowej okna, dzięki czemu produkt nie wystają poza obrys ramy okiennej i nie ogranicza otwieralności skrzydła okiennego.

Rolety plisowane również można zamontować w sposób bezinwazyjny, na tzw. uchwytach haczykowych, zakładanych za ramę okna.

Po prawidłowo przeprowadzonym montażu plisy, okno nie traci gwarancji, gdyż jest ona montowana do listwy przyszybowej okna.

Plisa dzień-noc jest to plisa składająca się z dwóch tkanin, możemy na przykład wybrać jedną tkaninę zaciemniającą a drugą firankową bądź półprzezierną, dzięki czemu zwiększamy dodatkowo funkcjonalność naszej osłony okiennej.

Jak czyścić rolety plisowane:

Plisy można w prosty sposób wyczyścić na mokro w warunkach domowych, według instrukcji dostarczanej przez nas podczas montażu.

Zalety:

  • możliwość sterowania góra-dół
  • doskonałe do okien o nietypowych kształtach (trapezy, trójkąty, półkola)
  • łatwe w utrzymaniu czystości
  • praktycznie bezawaryjne rozwiązanie do okien dachowych
  • łatwe wypinanie plis ułatwia mycie okien
  • montaż w świetle szyby nie utrudnia pełnego otwarcia okna

Wady:

  • brak możliwości 100% zaciemnienia pomieszczenia

Najbardziej popularne rodzaje systemów Plis:

System AB22

90 % wszystkich Klientów wybiera system AB22. Charakteryzuje się on tym ,że jest dwufunkcyjny , czyli posiada dwie belki ruchome i pozwala na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna.  Przy całkowitym odsłonięciu cały pakiet tkaniny zbiera się na dole lub na górze plisy. Nie posiada rynien stałych. Montaż odbywa się przez zamocowanie  zaczepów z tworzywa sztucznego na listwach przyszybowych.

System AB11

System jednofunkcyjny, posiadający rynnę górną stałą i zaczepy dolne oraz belkę ruchomą, która pozwala na poruszanie tkaniną,
w zależności od sposobu montażu, od góry do dołu albo od dołu do góry.

U niektórych producentów jest to wariant tańszy od systemu Ab22.

System AB28

System dwufunkcyjny, tzw. dzień-noc – pozwala na zastosowanie dwóch typów tkanin (np.  zaciemniającej i dekoracyjnej). Pozwala na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna jedną lub drugą tkaniną. Przy całkowitym odsłonięciu cały pakiet tkaniny zbiera się na dole lub na górze plisy. Nie posiada rynien stałych.

System DB21

System dwufunkcyjny przeznaczony do okien dachowych. Posiada dwie belki ruchome i pozwala na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna.  Przy całkowitym odsłonięciu cały pakiet tkaniny zbiera się na dole lub na górze plisy. Montaż odbywa się przez zamocowanie metalowych klipów do drewna okna i wkliknięcie stałych belek dolnych i górnych.

System DB22

System dwufunkcyjny przeznaczony do okien dachowych. Od systemu DB21 różni się tym ,że posiada prowadnice oraz plisę montuje się za pomoca plastikowych zaczepów (kostek) Posiada dwie belki ruchome i pozwala na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna.  Przy całkowitym odsłonięciu cały pakiet tkaniny zbiera się na dole lub na górze plisy.

Wzornik profili  Plis

wz

Galeria Plis: