Żaluzje plisowane Duetki, Bodycha Ursus

Plisy duetki

Żaluzje plisowane Duetki

Klientka z Ursusa zaprosiła nas tym razem do osłonięcia okien w swoim dwupoziomowym mieszkaniu. Rozwiązanie jakie je ostatecznie jej zaproponowaliśmy to żaluzje plisowane Duetki.

Żaluzje plisowane Duetki to specjalny rodzaj plis, który wykorzystuje tkaninę, której przekrój przypomina plaster miodu. Dlatego też czasami używa się też dla określenia tego rodzaju plis angielskiej nazwy Honey Comb.

Plusy tego systemu:

+ standardowa tkanina dla materiałów z plastrem miodu tworzy komorę powietrzną stanowiącą dodatkową izolację termiczną.

+ Tkanina Blackout dla materiałów z plastrem miodu tworzy najlepszą możliwą do uzyskania w plisach izolację, zatrzymując ciepło w zimie i zabezpieczając przed nagrzewaniem się wnętrza latem.

+ Specjalny rodzaj materiału pozwala na wykonanie plisy bez dziurkowania jej w środku co niweluje do minimum możliwość przenikania promieni słonecznych

Niestety ten rodzaj materiału ma również minusy:

– Materiały typu „plaster miodu” szczególnie w wersji Blackout nie przepuszczają ciepłego powietrza co sprawia,że szyby potrafią się nagrzewać do bardzo wysokich temperatur.

– Struktura „plastra miodu” powoduje,że trudniej jest,względem standardowych materiałów plisowanych, utrzymać tą tkaninę w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *